Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. júl 2024Meniny má Dušana
< sekcia Zahraničie

V Maďarsku našli 6. obeť zrážky lodí; jeden človek zostáva nezvestný

Záchranári na člne pátrajú po obetiach nehody lodí v severnej časti Budapešti. Foto: FOTO TASR/DUNA/MTI/Peter Lakatos

Vyšetrovaním sa zistilo, že pred zrážkou s výletnou loďou Heidelberg sa motorový čln s ôsmimi osobami plavil veľkou rýchlosťou a nepredvídateľne menil smer po celej šírke rieky.

Budapešť 26. mája (TASR) - Maďarská polícia našla v nedeľu šiestu obeť zrážky lodí na Dunaji, ku ktorej došlo večer 18. mája pri obci Verőce na severe krajiny. Telo 30-ročného muža objavili pri obci Szigetújfalu, 48 kilometrov južne od Budapešti. S odvolaním sa na status Budapeštianskeho veliteľstva polície (BRFK) na sieti Facebook o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Policajti v súvislosti s touto nehodou ešte pátrajú po 19-ročnej nezvestnej žene.

Vyšetrovaním sa zistilo, že pred zrážkou s výletnou loďou Heidelberg sa motorový čln s ôsmimi osobami plavil veľkou rýchlosťou a nepredvídateľne menil smer po celej šírke rieky. Podľa výsledkov vyšetrovania čln riadil muž pod vplyvom alkoholu.

Po nehode z rieky na breh vyplával občan Talianska s ťažkými zraneniami. Telá prvých dvoch obetí našli ešte v sobotu, ďalšie obete postupne v stredu, vo štvrtok a v sobotu.

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, polícia zadržala a vypočula ako podozrivého z prečinu dvojnásobného neposkytnutia pomoci s následkom smrti a šesťnásobného neposkytnutia pomoci. K týmto obvineniam podozrivý odmietol vypovedať a voči podozreniu podal sťažnosť.