< sekcia Zahraničie

V Maďarsku pátrajú po 10 migrantoch podozrivých z terorizmu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Údaje o podozrivých migrantoch, ich fotografie, kópie ich dokladov poskytli prostredníctvom uzatvoreného reťazca Južno-dolnozemnskému regionálnemu riaditeľstvu Úradu pre prisťahovalectvo a občianstvo.

Budapešť 31. júla (TASR) - Maďarský Úrad pre prisťahovalectvo a občianstvo pátra po desiatich osobách, ktoré možno podozrievať z terorizmu, informoval dnes spravodajský server Napigazdasag.hu.

Údaje o podozrivých migrantoch, ich fotografie a kópie ich cestovných dokladov poskytli prostredníctvom uzatvoreného reťazca Južno-dolnozemnskému regionálnemu riaditeľstvu Úradu pre prisťahovalectvo a občianstvo.

Podľa Napigazdasag.hu dostali informácie o podozrivých z terorizmu maďarské orgány od zahraničných tajných služieb po tom, ako sa objavili správy o výcvikových táboroch džihádistov v Bosne a Hercegovine.

Server pripomína, že v súčasnosti prebieha v Maďarsku 40.000 azylových procesov, pričom polovica migrantov sa ani neobjaví v určených zberných táboroch. Ak ich polícia zadrží pri hraniciach, zaevidujú ich údaje a vykonajú podrobné vyšetrenie. Väčšina migrantov sa však voľne pohybuje po krajine až dovtedy, kým sa nejakým spôsobom nedostanú do západnej Európy.