< sekcia Zahraničie

V metropole Saná sa konala verejná poprava troch odsúdených pedofilov

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Dušan Hein

Mŕtve telá potom vytiahli na rameno žeriavu, kde ich nechali visieť.

Saná 9. augusta (TASR) - V Jemene sa v stredu uskutočnila verejná poprava troch mužov, ktorí boli odsúdení na smrť za znásilnenie a vraždu desaťročného chlapca. Informoval o tom na svojej webovej stránke denník Daily Mail.

Odsúdených páchateľov popravili na verejnom priestranstve v metropole Saná za účasti stoviek divákov. Všetkých troch mužov oblečených v modrých väzenských overaloch a s putami na rukách priviedli na námestie v centre Saná, kde im prikázali, aby si ľahli otočení tvárou k zemi. Kat následne každého z nich usmrtil piatimi strelnými ranami do srdca. Mŕtve telá potom vytiahli na rameno žeriavu, kde ich nechali visieť.

Jemen patrí k štátom, kde sú popravy odsúdených za násilné trestné činy ako sú vražda, znásilnenie či terorizmus časté. Podľa islamského práva šaría je však teoreticky možné udeliť trest smrti aj za nevhodné sexuálne správanie, sodomiu, blasfémiu alebo odvrhnutie viery.

Všetky rozsudky smrti sa v Jemene vykonávajú zastrelením, aj keď tamojší trestný zákonník pripúšťa i alternatívy, ako sú ukameňovanie, sťatie alebo obesenie.