< sekcia Zahraničie

V Mexiku vyrobili skúšobnú šaržu ruskej vakcíny Sputnik V

Na archívnej snímke z 19. februára 2021 lekár si pripravuje vakcínu Sputnik V proti ochoreniu Covid-19 počas očkovania v Caracase. Foto: TASR/AP

Vakcína Sputnik V je dosiaľ registrovaná v 67 krajinách s populáciou viac ako 3,5 miliardy ľudí, uviedol TASS.

Moskva 5. júla (TASR) - V Mexiku vyrobili skúšobnú šaržu ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V, informoval v pondelok Ruský fond priamych investícií (RFPI).

"RFPI a mexická farmaceutická spoločnosť Laboratorios de Biologicos y Reactivos de Mexico (BIRMEX) oznamujú vyrobenie skúšobnej šarže ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V v krajine. Mexiko sa stalo prvou severoamerickou krajinou, ktorá zaregistrovala Sputnik V a začala s výrobou tejto ruskej vakcíny," uviedol RFPI vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra TASS. Podľa agentúry bude ruská vakcína vyrobená v Mexiku použitá na očkovanie obyvateľov Mexika.

Vakcína Sputnik V je dosiaľ registrovaná v 67 krajinách s populáciou viac ako 3,5 miliardy ľudí, dodal TASS.

Mexický minister zahraničných vecí Marcelo Ebrard v apríli uviedol, že Mexiko udržiava úzke vzťahy s RFPI a má záujem na svojom území vyrábať Sputnik V. Poznamenal, že Mexiko "oceňuje kvalitu ruskej technológie" a skutočnosť, že ruské vakcíny proti koronavírusu "patria, bezpochyby, k najlepším v súčasnosti dostupným na svete".