< sekcia Zahraničie

FOTO VO VNÚTRI: V nákladnom aute v britskom Essexe našli 39 mŕtvol

Na snímke policajti na mieste nálezu tridsaťdeviatich osôb vo vnútri nákladného auta v priemyselnom parku 23. októbra 2019 v britskom grófstve Essex. Foto: TASR/AP

Podľa denníka Independent je medzi mŕtvymi 38 dospelých a jedna osoba v tínedžerskom veku.

Londýn 23. októbra (TASR) - Tridsaťdeväť mŕtvych osôb našli vo vnútri nákladného auta v priemyselnom parku v britskom grófstve Essex. Informovala o tom v stredu televízna stanica Sky News.

Políciu a záchrannú službu privolali do priemyselného parku Waterglade v meste Grays v noci približne o 02.40 h. Všetkých 39 osôb vyhlásili na mieste za mŕtvych a vodiča nákladného auta, 25-ročného muža zo Severného Írska, zatkli pre podozrenie z vraždy.

Podľa polície, ktorá priemyselný park uzavrela, prišlo vozidlo zrejme z Bulharska a na územie Británie vstúpilo v sobotu vo waleskom meste Holyhead."Ide o tragickú udalosť, keď o život prišiel veľký počet ľudí. Pokračuje vyšetrovanie s cieľom zistiť, čo sa stalo," uviedol policajný šéf v Essexe Andrew Mariner. Dodal, že prebieha identifikácia mŕtvych a očakáva, že to bude dlhý proces.

Podľa denníka Independent je medzi mŕtvymi 38 dospelých a jedna osoba v tínedžerskom veku.

Premiér Johnson vyjadril zdesenie


Britský premiér Boris Johnson vyjadril v stredu zdesenie nad nálezom 39 mŕtvych osôb v návese kamióna v priemyselnom parku v britskom grófstve Essex. Informovala o tom televízna stanica Sky News.

"Som zhrozený z tejto tragickej udalosti v Essexe," uviedol na Twitteri. Informoval, že britské ministerstvo vnútra úzko spolupracuje s políciou v Essexe, aby presne zistili, čo sa udialo. "Moje myšlienky sú so všetkými tými, čo prišli o život a s ich blízkymi," dodal Johnson.