Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Zahraničie

V Novom Južnom Walese zaznamenali rekordný počet nových prípadov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Austrálsky premiér Scott Morrison vo štvrtok vyhlásil, že na zastavenie šírenia vírusu a ukončenie lockdownu bude potrebné urobiť viac, než len zaočkovať obyvateľstvo.

Sydney 29. júla (TASR) - V austrálskom štáte Nový Južný Wales zaznamenali vo štvrtok 239 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac od začiatku pandémie. Počet novoinfikovaných každým dňom stúpa aj napriek viac ako mesiac trvajúcemu lockdownu v hlavnom meste Sydney, informovala agentúra Reuters.

Vláda Nového Južného Walesu v stredu pre šíriaci sa variant delta predĺžila lockdown v Sydney o ďalší mesiac. Reštrikcie v meste trvajú už od 26. júna.

V tomto austrálskom štáte momentálne evidujú viac ako 2.800 aktívnych prípadov nákazy koronavírusom, hospitalizovaných je 182 ľudí, z toho 54 na jednotkách intenzívnej starostlivosti; 22 pacientov je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Po zverejnení nových alarmujúcich čísel pristúpila vláda Nového Južného walesu k sprísneniu protipandemických opatrení. V niekoľkých oblastiach Sydney budú musieť obyvatelia nosiť rúška vždy, keď opustia svoje domovy, pričom od miesta svojho bydliska sa nemôžu vzdialiť na viac ako päť kilometrov. Podľa agentúry Reuters sa má toto opatrenie týkať viac ako dvoch miliónov ľudí.

"Stačí len hŕstka alebo malé percento ľudí, ktorí sa nezachovajú správne, a zabrzdí nás to všetkých," uviedla premiérka Nového Južného Walesu Gladys Berejiklianová.

Austrálsky premiér Scott Morrison vo štvrtok vyhlásil, že na zastavenie šírenia vírusu a ukončenie lockdownu bude potrebné urobiť viac, než len zaočkovať obyvateľstvo.

V Novom Južnom Walese je proti koronavírusu plne zaočkovaných iba 17 percent obyvateľov starších ako 16 rokov. Miestne úrady pritom uviedli, že lockdown v Sydney bude možné ukončiť až vtedy, keď sa počet prípadov priblíži k nule.