< sekcia Zahraničie

V Pakistane zmizol reportér,ktorý informoval o zatknutí Šarífovho zaťa

Zamestnanci renomovanej pakistanskej televíznej stanice Geo pracujú počas reportáže o ich kolegovi, ktorý zmizol podľa tvrdenia rodiny v piatok 23. októbra v Karáčí. Alí Imrán Sajd (na snímke vpravo) priniesol informáciu o tom, že na nedávnom diskutabilnom zatknutí zaťa zvrhnutého a v exile žijúceho niekdajšieho predsedu pakistanskej vlády Naváza Šarífa sa podieľali aj polovojenské jednotky.Vybral sa na nákup do obchodu s potravinami neďaleko svojho bydliska v juhopakistanskom meste Karáči a už sa viac nevrátil. Foto: TASR/AP

Alí Imrán Sajd, reportér renomovanej pakistanskej televíznej stanice Geo, zmizol podľa tvrdenia svojej rodiny v piatok.

Islamabad 24. októbra (TASR) - Nezvestným sa stal v Pakistane novinár, ktorý priniesol informáciu o tom, že na nedávnom diskutabilnom zatknutí zaťa zvrhnutého a v exile žijúceho niekdajšieho predsedu pakistanskej vlády Naváza Šarífa sa podieľali aj polovojenské jednotky. Píše o tom agentúra DPA.

Alí Imrán Sajd, reportér renomovanej pakistanskej televíznej stanice Geo, zmizol podľa tvrdenia svojej rodiny v piatok. Vybral sa na nákup do obchodu s potravinami neďaleko svojho bydliska v juhopakistanskom meste Karáči a už sa viac nevrátil.

Sajd sa stal nezvestným jeden deň po tom, ako zverejnil videozáznam, na ktorom sú zachytení členovia polovojenského oddielu sprevádzajúci policajtov zatýkajúcich minulý týždeň v jednom hoteli v Karáči Šarífovho zaťa Safdara Avána.

Zatknutý politik bol síce neskôr prepustený, avšak nikto zatiaľ oficiálne neuviedol, prečo k jeho zadržaniu došlo. Aván je poslancom parlamentu a zároveň šéfom mládežníckeho krídla Šarífovej politickej strany Pakistanská moslimská liga-Naváz (PML-N).

V Pakistane sa len nedávno - v septembri - sformovala protestná aliancia 11-tich opozičných strán s názvom Pakistanské demokratické hnutie (PDM). Cieľom tohto politického subjektu je zvrhnutie armádou podporovanej vlády súčasného premiéra Imrána Chána, komentuje agentúra DPA politické pozadie zmiznutia novinára z Geo TV.