Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica
< sekcia Zahraničie

V Paríži napadol okoloidúcich v Paríži nožom: Polícia muža zatkla

Francúzski policajti hliadkujú na námestí Trocadero v blízkosti Eiffelovej veže po tom, čo muž v sobotu večer v Paríži zabil nožom nemeckého turistu a zranil dvoch ďalších. Foto: TASR/AP

Útočník napadol nemecký pár nožom, pričom muža zabil.

Paríž 3. decembra (TASR) - Francúzska polícia zatkla muža, ktorý v sobotu večer zaútočil na okoloidúcich v centre Paríža pri Eiffelovej veži. Útočník dobodal na smrť nemeckého turistu a dvoch ďalších zranil, uviedol francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Polícia zneškodnila útočníka, 25-ročného francúzskeho občana, ktorý strávil štyri roky vo väzení za násilný trestný čin. Po zatknutí sa vyjadril, že ho veľmi trápi zomieranie moslimov, najmä na palestínskych územiach, a tvrdil, že Francúzsko je spolupáchateľom, uviedol minister vnútra.

"Táto osoba bola pripravená zabíjať ďalej," povedal Darmanin novinárom s tým, že útočník podľa všetkého kričal "Alláhu akbar" (Boh je najväčší).

Útočník napadol nemecký pár nožom, pričom muža zabil. Potom pomocou kladiva zranil ďalšie dve osoby.

Muža, ktorý sa narodil na parížskom predmestí, prepustili z väzenia po štyroch rokoch v roku 2020. Následne bol pod dohľadom a podstupoval psychiatrickú liečbu.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu vyjadril sústrasť rodine Nemca zabitého pri "teroristickom útoku" v Paríži.