< sekcia Zahraničie

V sklade vakcín AstraZeneca vo Walese objavili podozrivý balík

Na archívnej snímke z 18. júla 2020 logo britsko-švédskeju farmaceutickej firmy AstraZeneca v britskom meste Cambridge. Foto: TASR/AP

K zásahu na rovnakom mieste došlo už aj minulý štvrtok, keď danú oblasť Walesu zasiahli povodne.

Londýn 27. januára (TASR) - Podozrivý balík objavili v stredu v sklade v meste Wrexham vo Walese, kde sú uložené vakcíny proti ochoreniu COVID-19 vyvinuté vedcami z Oxfordskej univerzity a spoločnosťou AstraZeneca. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyjadrenie polície i spoločnosti Wockhardt UK, ktorá sa podieľa na výrobe spomínaných vakcín.

"Na základe odbornej rady sme miesto čiastočne evakuovali, kým sa (incident) úplne nevyšetrí," povedala pre DPA hovorkyňa Wockhardt UK. "Bezpečnosť našich zamestnancov a plynulosť podnikania majú pre nás prvoradý význam," dodala.

Polícia v severnom Walese pre DPA uviedla len to, že aktuálne rieši incident v priemyselnej oblasti Wrexhamu. "Cesty sú momentálne zatvorené a verejnosť sme požiadali, aby sa až do odvolania tejto oblasti vyhýbala," píše sa v policajnom vyhlásení. Na miesto boli privolaní aj pyrotechnici.

K zásahu na rovnakom mieste došlo už aj minulý štvrtok, keď danú oblasť Walesu zasiahli povodne. Privolaným záchranárom sa však podarilo ampulky s vakcínou uchrániť pred poškodením, pričom spoločnosť Wockhardt UK následne informovala, že incident výrobu vakcín neovplyvnil.