Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Zahraničie

V Stredozemnom mori sa potopili dva člny s migrantmi, hlásia obete

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Anna Staníková

Talianska pobrežná stráž medzičasom oznámila, že pri pobreží Kalábrie pátra po lodi, na ktorej sa podľa médií prevážalo približne 60 migrantov.

Rím 17. júna (TASR) - Najmenej desať osôb zahynulo v Stredozemnom mori po tom, ako sa pri pobreží Talianska potopili dva člny s migrantmi. Podľa správy agentúry AFP sú nezvestné ďalšie desiatky migrantov. Zároveň sa podľa agentúry Reuters podarilo zachrániť 51 pasažierov, informuje TASR.

Podľa stanoviska nemeckej charitatívnej organizácie RESQSHIP, ktorá prevádzkuje záchrannú loď Nadir, našli na palube dreveného plavidla spolu 61 migrantov, desať z nich uviazlo v podpalubí, ktoré zaplavila voda. Organizácia RESQSHIP to uviedla na sociálnej sieti X.

Organizácia neinformovala o konkrétnom mieste a čase nešťastia. Podľa portálu marinetraffic.com sa loď Nadir v pondelok nachádzala neďaleko tuniského prístavu Sfax.

Dvoch z preživších našli záchranári v bezvedomí, v súčasnosti sa nachádzajú pod ich dohľadom. Predstavitelia RESQSHIP zdôraznili, že museli evakuovať všetkých pasažierov plavidla.

Talianska pobrežná stráž medzičasom oznámila, že pri pobreží Kalábrie pátra po lodi, na ktorej sa podľa médií prevážalo približne 60 migrantov.

Začiatkom júna našli neďaleko pobrežia Líbye telá 11 migrantov. OSN od roku 2014 eviduje viac ako 20.000 úmrtí či zmiznutí migrantov v Stredozemnom mori, ktoré je preto označované za najnebezpečnejšiu migračnú trasu vôbec.