Quantcast
< sekcia Zahraničie

V Taliansku zomrel módny návrhár Nino Cerruti

Model predvádza kreáciu návrhára Aldio Maria Camilla pre módny dom Cerruti z pánskej kolekcie zima 2015/2016 v Paríži 23. januára 2015. Foto: FOTO TASR/AP

Cerruti bol jednou z vedúcich osobností pánskej konfekčnej módy 20. storočia.

Rím 15. januára (TASR) - Vo veku 91 rokov zomrel v sobotu taliansky módny návrhár Nino Cerruti. Informovala o tom tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na zdroje blízke jeho okoliu.

Cerruti zomrel v nemocnici v meste Vercelli na severe krajiny, kde bol hospitalizovaný pre operáciu bedrového kĺbu, napísal na svojej webovej stránke taliansky denník Corriere della Sera.

Cerruti bol jednou z vedúcich osobností pánskej konfekčnej módy 20. storočia so štýlom, ktorý bol elegantný a zároveň uvoľnený. V časoch najväčšej slávy obliekal mnohé hollywoodske hviezdy.

Cerruti sa narodil v severotalianskom meste Biella, ktoré je známe výrobou textilu. V roku 1967 založil v Paríži módny dom s názvom Cerruti 1881, zameraný na oblečenie šité na mieru.

Číselný údaj v názve firmy odkazuje na rok, kedy jeho starý otec založil v meste Biella textilný závod Lanificio Fratelli Cerruti. Nino Cerruti bol držiteľom viacerých medzinárodných ocenení.