Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. júl 2024Meniny má Drahomír
< sekcia Zahraničie

Vatikán potvrdil, že pápeža zrejme v sobotu prepustia z nemocnice

Na snímke socha bývalého pápeža Jána Pavla II. pred Univerzitnou nemocnicou Agostina Gemelliho v Ríme 29. marca 2023. Foto: TASR/AP

Po dvoch nociach, ktoré strávil v nemocnici Gemelli, a liečbe antibiotikami sa jeho stav sa podľa lekárov zlepšuje.

Vatikán 31. marca (TASR) - Pápež František bude zrejme v sobotu prepustený z rímskej nemocnice, kde sa lieči na zápal priedušiek. V piatok to oznámil Vatikán, na ktorý sa odvoláva agentúra AFP.

Hovorca Vatikánu Matteo Bruni v piatkovom písomnom vyhlásení uviedol, že vo štvrtok mal pápež dobré "klinické" výsledky a jeho zotavovanie prebieha štandardným spôsobom. Okrem toho uviedol, že František mal vo štvrtok na večeru pizzu.

Pápež by sa mal podľa slov Bruniho vrátiť do svojej rezidencie, Domu svätej Marty vo Vatikáne, zrejme už v priebehu soboty, súdiac podľa výsledkov testov, ktoré mu lekári urobili v piatok ráno.

Pápeža Františka (86) hospitalizovali v nemocnici Gemelli v stredu. Po dvoch nociach, ktoré tam strávil, a liečbe antibiotikami sa jeho stav sa podľa lekárov zlepšuje.

To, že by ho mohli prepustiť do domáceho ošetrenia v sobotu, už v piatok ráno avizoval aj dekan kardinálskeho kolégia Giovanni Battista Re.