< sekcia Zahraničie

Vdova po Bryantovi zažalovala firmu, ktorá vlastnila osudný vrtuľník

Hasiči hasia helikoptéru, ktorá sa zrútila v kalifornskom meste Calabasas v nedeľu 26. januára 2020. Pri havárii zahynul jeden z najlepších basketbalistov histórie Kobe Bryant vo veku 41 rokov. Foto: TASR/AP

Pri havárii vrtuľníka v nedeľu ráno 26. januára na predmestí Los Angeles zahynulo deväť ľudí, vrátane pilota Aru Zobayana.

Washington 25. februára (TASR) - Vanessa Bryantová, vdova po zosnulom slávnom americkom basketbalistovi Kobem Bryantovi, podala v pondelok žalobu na spoločnosť Island Express Helicopters Inc. Tá vlastnila a prevádzkovala vrtuľník, v ktorom pri havárii minulý mesiac zahynul 41-ročný legendárny športovec a 13-ročná dcéra manželov Gianna. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Pri havárii vrtuľníka v nedeľu ráno 26. januára na predmestí Los Angeles zahynulo deväť ľudí, vrátane pilota Aru Zobayana. Žaloba je namierená proti nemu, ako aj proti spoločnosti Island Express Helicopters Inc.

Na nedatovanej snímke pilot Ara Zobayan pózuje pred vrtuľníkom na neznámom mieste.
Foto: TASR/AP


Televízna stanica CBS News a ďalšie americké médiá uviedli, že vdova zažalovala pilota v ôsmich bodoch vrátane nedbalosti, pretože správne neodhadol počasie.

Žaloba bola podaná v ten istý deň, ako sa v Los Angeles za účasti 20.000 fanúšikov uskutočnila spomienka na tragicky zosnulú hviezdu basketbalovej NBA a jeho dcéru Giannu. Rozlúčka sa konala v aréne Staples Center, kde Bryant odohral 17 sezón v službách klubu Los Angeles Lakers. Na jej začiatku vystúpila speváčka Beyoncé.

Legendárny basketbalista Michael Jordan mal dojímavý príhovor a popová speváčka Alicia Keys zahrala Klavírnu sonátu číslo 14, známu aj pod názvom Sonáta mesačného svitu, nemeckého skladateľa Ludwiga van Beethovena.

"Bol to neuveriteľný manžel. Miloval ma viac, ako to dokážem vyjadriť slovami. Ja som bola oheň, on ľad. Občas naopak. Bol pre mňa všetkým," uviedla v príhovore Bryantová.

S päťnásobným šampiónom NBA a dvojnásobným zlatým olympijským medailistom sa v pondelok rozlúčili legendy ako Jerry West, Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson, Pau Gasol a Michael Jordan. Pohreb v úzkom kruhu rodiny sa uskutočnil 7. februára.