Quantcast
< sekcia Zahraničie

Veliteľ britskej armády: Opäť sa musíme pripraviť na boje v Európe

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V súčasnosti je nevyhnutné vytvoriť armádu schopnú bojovať po boku našich spojencov a poraziť Rusko v boji, uviedol Sanders.

Londýn 19. júna (TASR) - Náčelník generálneho štábu britskej armády Patrick Sanders svojim vojakom povedal, aby sa opäť pripravili na boje v Európe v snahe poraziť ozbrojené sily ruského prezidenta Vladimira Putina. TASR správu prevzala v nedeľu z britskej spravodajskej stanice Sky News.

Generál Sanders sa stal náčelníkom generálneho štábu v pondelok, keď v tejto funkcii nahradil Marka Carletona-Smitha.

"V súčasnosti je nevyhnutné vytvoriť armádu schopnú bojovať po boku našich spojencov a poraziť Rusko v boji," uviedol Sanders. "Sme generáciou, ktorá musí opäť pripraviť armádu na boj v Európe," dodal.

Sanders pripomenul, že od roku 1941 je prvým náčelníkom britského generálneho štábu, ktorý prevzal velenie v čase pozemnej vojny v Európe, v ktorej bojuje kontinentálnu mocnosť.

"Ruská invázia na Ukrajinu zdôrazňuje náš hlavný cieľ, ktorým je chrániť Spojené kráľovstvo, a to tým, že budeme pripravení bojovať a víťaziť vo vojnách," uzavrel Sanders.

Britský premiér Boris Johnson v nedeľu upozornil, že Západ sa musí pripraviť na dlhý boj, keďže sa ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajine uchyľuje k opotrebovávacej vojne v snahe rozdrviť Ukrajinu čistou brutalitou.