< sekcia Zahraničie

Venezuelský opozičný líder Juan Guaidó navštívi Španielsko

Juan Guaidó, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Guaidó sa ešte 23. januára 2019 vyhlásil za dočasného prezidenta Venezuely s tým, že chce zosadiť prezidenta Nicolása Madura.

Madrid 21. januára (TASR) - Venezuelský opozičný líder Juan Guaidó navštívi Španielsko a stretne sa tam s ministerkou zahraničných vecí Aranchou Gonzálezovou. V utorok o tom bez poskytnutia bližších podrobností podľa agentúry Reuters informovala hovorkyňa španielskej vlády.

"Guaidó je dočasným prezidentom a čo naša vláda požaduje... je to, aby sa vo Venezuele konali voľby a aby sa aktivovali demokratické procesy, aby sa ľudia mohli vyjadriť," povedala novinárom na tlačovej konferencii María Jesús Monterová.

Guaidó sa ešte 23. januára 2019 vyhlásil za dočasného prezidenta Venezuely s tým, že chce zosadiť prezidenta Nicolása Madura. Za dočasného prezidenta ho následne uznalo viac ako 50 krajín sveta vrátane Spojených štátov. Maduro a jeho spojenci Guaidóa obviňujú, že je bábkou americkej vlády.

Guaidó, ktorý v nedeľu odcestoval do Kolumbie, sa tento týždeň zúčastní aj na zasadnutí Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose.