Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 26. máj 2024Meniny má Dušan
< sekcia Zahraničie

ĎALŠÍ ÚTOK V SYDNEY: Medzi zranenými je aj biskup

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Iný útočník v Sydney v sobotu dobodal v nákupnom centre Westfield Bondi Junction viacero ľudí vrátane deväťmesačného dieťaťa.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Sydney 15. apríla (TASR) - Viacero osôb utrpelo v pondelok zranenia pri útoku počas bohoslužby v austrálskom meste Sydney. Polícia zadržala jedného muža, informuje TASR podľa agentúry AFP a webovej stránky stanice BBC.

Incident sa stal v kostole na predmestí Wakeley v západnej časti Sydney. Polícia hlásila viacero zranených vrátane jedného biskupa. Nik z nich však nie je v ohrození života. Polícia dodala, že zatkla muža, ktorý spolupracuje pri počiatočnom vyšetrovaní. Ľudí vyzvala, aby sa vyhýbali oblasti, kde k útoku došlo.

Priamy prenos z bohoslužby zachytáva muža v tmavom oblečení, ktorý sa približuje k biskupovi. To, akú zbraň použil, však nebolo bezprostredne známe.

Iný útočník v Sydney v sobotu dobodal v nákupnom centre Westfield Bondi Junction viacero ľudí vrátane deväťmesačného dieťaťa. Priamo na mieste podľahli zraneniam štyri ženy a jeden muž. Ďalšia žena zomrela po prevoze do nemocnice.