Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. apríl 2024Meniny má Fedor
< sekcia Zahraničie

Viacero výbuchov a požiarov zasiahlo predmestie na severe Detroitu

Na tomto zábere z videa poskytnutého spoločnosťou WXYZ hasiči bojujú s priemyselným požiarom na predmestí Detroitu Clinton Township v pondelok 4. marca 2024. Foto: TASR/AP

Videá spravodajských médií zachytávali oblasť masívneho, jasne oranžového požiaru so šľahajúcimi plameňmi, čo vyzeralo ako explózie.

Detroit 5. marca (TASR) - Viacero výbuchov a požiar zaznamenali v pondelok neskoro večer na predmestí Clinton Township v severnej časti amerického mesta Detroit. Polícia ľudí varovala, aby sa tejto lokalite vyhýbali. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Policajné oddelenie v Clinton Township na sociálnej sieti Facebook uviedlo, že požiar horí v areáli podniku na ulici 15 Mile Road blízko diaľnice Groesbeck Highway a trosky vystreľované do vzduchu padajú až do vzdialenosti 1,6 kilometra. Bezprostredne nehlásili žiadne obete ani zranenia.

Polícia informovala, že nevie, čo presne horí, a preto jej nie je známe, aké účinky môže mať dym a ovzdušie na ľudí. "Nedá sa ani dostatočne zdôrazniť nebezpečenstvo, ktoré práve teraz hrozí," uviedla polícia v jednom svojom príspevku. "Prosím, prosím, prosím, zdržujte sa vo vnútri a mimo lokality," dodala.

Videá spravodajských médií zachytávali oblasť masívneho, jasne oranžového požiaru so šľahajúcimi plameňmi, čo vyzeralo ako explózie.

Clinton Township sa nachádza v okrese Macomn. Predstaviteľ tohto okresu Mark Hackel pre televíziu WDIV-TV ešte v pondelok večer povedal, že výbuchy sa začali okolo 21.00 h (3.00 h SEČ) miestneho času v podniku Select Distributors. Polícia aj záchranári z Clinton Township začali okamžite zasahovať.

Hackel po 23.00 h na tlačovej konferencii oznámil, že požiar dostali pod kontrolu. Úrady však podľa jeho slov majú obavy z možných vplyvov požiaru na kvalitu ovzdušia. "Máme tam jednotku pre narábanie s nebezpečným materiálom, ktorá sa pokúša otestovať kvalitu ovzdušia, aby sme získali ďalšie aktuálne informácie," dodal.

Select Distributors je spoločnosť, ktorá vo veľkom dodáva rôzne reklamné predmety, novinky, príslušenstvo k telefónom a ďalšie tovary do obchodných domov so zlacnenými cenami, do dolárových obchodov a ďalších predajní, ako píše firma na svojej webovej stránke.