Quantcast
< sekcia Zahraničie

HRÔZA NA FESTIVALE: Vietor strhol časť pódia, hlásia jednu obeť

Ilustračn=a snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

K nehode došlo v skorých ranných hodinách na šesťdňovom podujatí Medusa Festival, ktorý sa koná v pobrežnom meste Cullera.

Madrid 13. augusta (TASR) – Jeden človek zahynul a najmenej 17 ďalších utrpelo zranenia po tom, ako sa v noci na sobotu počas silného vetra zrútila časť pódia na festivale tanečnej hudby pri španielskej Valencii. Oznámila to regionálna záchranná služba, informuje TASR na základe správ agentúr Reuters a DPA.

K nehode došlo v skorých ranných hodinách na šesťdňovom podujatí Medusa Festival, ktorý sa koná v pobrežnom meste Cullera. Zábery zverejnené na internete zachytávajú, ako sa návštevníci snažia dostať do bezpečia počas náhlej víchrice.

Traja zo zranených utrpeli vážne úrazy a 14 ďalší ľudia mali menšie zranenia, uviedla regionálna záchranná služba na sociálnej sieti.

Festival z dôvodu nepriazne počasia dočasne pozastavili, oznámili organizátori na stránke festivalu na Facebooku. Areál preventívne vyprázdnili s cieľom uľahčiť prácu pohotovostným a bezpečnostným zložkám.

Španielske médiá uviedli, že počas silného vetra boli poškodené aj ďalšie objekty na podujatí.