Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. júl 2024Meniny má Drahomír
< sekcia Zahraničie

Vlky napadli ženu vo francúzskom safari parku, jej stav je kritický

Na snímke vlk. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Ženu pohrýzli arktické vlky do krku, lýtka a do chrbta v safari parku Thoiry približne 40 kilometrov od hlavného mesta. Prokurátorka Maryvonne Caillibotteová uviedla, že jej stav je mimoriadne vážny.

Paríž 24. júna (TASR) - Tri vlky v nedeľu v safari parku neďaleko Paríža napadli 37-ročnú návštevníčku. Záchranári ženu previezli do neďalekej nemocnice na jednotku intenzívnej starostlivosti. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP a podľa britskej stanice BBC.

Ženu pohrýzli arktické vlky do krku, lýtka a do chrbta v safari parku Thoiry približne 40 kilometrov od hlavného mesta. Prokurátorka Maryvonne Caillibotteová uviedla, že jej stav je mimoriadne vážny.

Žena si šla podľa všetkého zabehať po tom, čo strávila noc so svojou rodinou na chate v safari parku. Chaty vo vlčej zóne návštevníkom poskytujú "jedinečný zážitok s arktickými vlkmi, ktoré môžete pozorovať priamo z obývačky," uvádza reklama Thoiry.

"Žena sa nachádzala v safari zóne, ktorá je vyhradená pre autá. Tam ju napadli tri vlky," ozrejmila Caillibotteová. Podľa jej slov ale nie je bezprostredne jasné, či urobila chybu žena alebo chýbalo na trase označenie.

"Prví záchranári sa na miesto dostali veľmi rýchlo, vlky odviedli a následne sa vrátili," vysvetlila prokurátorka. Podľa zdroja agentúry AFP musela žena obísť bezpečnostný systém, prejsť cez priekopu a elektrický plot, ktorý mal udržať zvieratá vo vnútri. Polícia prípad vyšetruje.

Safari park Thoiry bol založený v roku 1968 Paulom de la Panouseom, majiteľom miestneho zámku, ktorý patrí jeho rodine už od 16. storočia. Pre regionálne noviny L'Independant v apríli spomenul, ako na začiatku doviezol do parku 120 zvierat na lodi z Kene. V súčasnosti sa tu nachádza okolo 800 zvierat, ktoré majú zabezpečený voľný pohyb a návštevníci ich sledujú z bezpečia auta.

De la Panouse zoologickú záhradu predal skupine investorov v roku 2018.