< sekcia Zahraničie

Vo Varšave sa z mosta zrútil autobus: Jeden mŕtvy, 20 zranených

Autobus varšavskej mestskej hromadnej dopravy sa zrútil z Mosta generála Stefana "Grota" Roweckého na severe Varšavy. Foto: TASR/AP

Autobus sa zrútil z Mosta generála Stefana "Grota" Roweckého.

Varšava 25. júna (TASR) - Jedného mŕtveho a približne 20 zranených si vo štvrtok vyžiadala v poľskom hlavnom meste Varšava nehoda autobusu, ktorý sa zrútil z mosta na viacprúdovú cestu vedúcu pozdĺž rieky Visla. Päť osôb je zranených vážne. Informovala o tom agentúra AFP.

"Jedna osoba zahynula a ďalších 20 ľudí utrpelo zranenia," uviedla na Twitteri hovorkyňa starostu Varšavy Karolina Galecká. Podľa vyšetrovateľov mohla byť bezprostrednou príčinou nehody náhla nevoľnosť vodiča autobusu.

Agentúry bezprostredne po nehode uvádzali, že pri nej došlo k usmrteniu dvoch osôb. Dve obete na životoch hlásili aj hasiči, ktorí na mieste nehody zasahovali.

Autobus varšavskej mestskej hromadnej dopravy sa zrútil z Mosta generála Štefana "Grata" Roweckého na severe Varšavy.


\r\n
\r\n
\r\n

Warszawa, most Grota-Roweckiego (trasa S8) teraz. pic.twitter.com/aZML2YxTzV

— Patryk \"Skju\" Sykut (@PatrykSykut) June 25, 2020
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Autobus sa zrútil z Mosta generála Stefana \"Grota\" Roweckého."}