Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Zahraničie

Von der Leyenová a Jourová gratulujú Pavlovi k víťazstvu

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová prichádza na pravidelné zasadnutie Kolégia komisárov v sídle EÚ v Bruseli 17. júna 2022. Foto: TASR/AP

Pavlove skúsenosti v oblasti bezpečnosti, obrany a zahraničných vzťahov budú podľa jej slov hodnotné na udržanie a posilnenie európskej jednoty pri podpore Ukrajiny.

Praha 28. januára (TASR) - Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová a podpredsedníčka EK pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová v sobotu prostredníctvom sociálnej siete zagratulovali Petrovi Pavlovi k víťazstvu v druhom kole prezidentských volieb v ČR.

"Vítam vašu pevnú oddanosť k našim európskym hodnotám," napísala predsedníčka EK. Pavlove skúsenosti v oblasti bezpečnosti, obrany a zahraničných vzťahov budú podľa jej slov hodnotné na udržanie a posilnenie európskej jednoty pri podpore Ukrajiny.

"Blahoželám a prajem zvolenému pánu prezidentovi veľa šťastia a síl na čele nášho štátu, nech je prezidentom spájajúcim náš národ a zastupujúcim ho dôstojne v Európe a vo svete v tejto nepokojnej dobe," napísala na svojej sociálnej sieti eurokomisárka Jourová.

Víťazom druhého kola prezidentských volieb v Českej republike sa stal armádny generál vo výslužbe Petr Pavel. Súčasného prezidenta Miloša Zemana nahradí Pavel v úrade 8. marca.