< sekcia Zahraničie

Britov na cestách v zahraničí úrady vyzvali na okamžitý návrat domov

Žena kráča po prázdnom moste Waterloo Bridge v Londýne. Odborníci z londýnskej vysokej školy Imperial College odporučili britskej vláde, aby krajina sprísnila opatrenia v súvislosti s nákazou koronavírusom. Foto: TASR/AP

Premiér Boris Johnson zvažuje zavedenie prísnejších opatrení na spomalenia šírenia vírusu, keďže tisíce ľudí v Británii ignorujú príslušné odporúčania vlády.

Londýn 23. marca (TASR) - Počet úmrtí na nový koronavírus stúpol v Británii v pondelok, teda za jediný deň, o 54. Celkovo tak v tejto ostrovnej krajine evidujú už 335 obetí na životoch. V pondelok večer o tom informovala stanica Sky News na svojej webovej stránke. Všetkých Britov, ktorí sú práve na cestách v zahraničí, vláda vyzvala, aby sa okamžite vrátili do vlasti.

Britské ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo, aby sa britskí turisti a cestujúci na krátkom pobyte v cudzine vrátili domov, kým sú ešte dostupné komerčné lety.

Cestovanie v zahraničí je čoraz zložitejšie, lebo krajiny zatvárajú svoje hranice, aerolínie pozastavujú lety, letiská sa takisto zatvárajú, začínajú platiť zákazy opustiť krajiny a dennodenne sa vo svete zavádzajú aj ďalšie obmedzenia, varovalo britské ministerstvo zahraničných vecí.

Premiér Boris Johnson zvažuje zavedenie prísnejších opatrení na spomalenia šírenia vírusu, keďže tisíce ľudí v Británii ignorujú príslušné odporúčania vlády.

Najviac úmrtí evidujú v Anglicku, kde ich celkovo potvrdili už 303.

V pondelok ráno o 09.00 h miestneho času hlásilo britské ministerstvo zdravotníctva a sociálnych vecí 6650 pozitívne testovaných na nový koronavírus v celom Spojenom kráľovstve - bol to nárast prípadov o 967 oproti predchádzajúcemu dňu.