< sekcia Zahraničie

Vučič ostro kritizoval Maďarsko za výstavbu zábran na hraniciach

Na snímke srbský premiér Aleksandar Vučič. Foto: TASR/Martin Baumann

Pri juhomaďarskej obci Mórahalom na maďarsko-srbských hraniciach začali v pondelok stavať dočasné zábrany.

Belehrad/Budapešť 14. júla (TASR) - Pondelňajší začiatok budovania zábran na maďarsko-srbských hraniciach na potlačenie migračnej vlny dnes ostro kritizoval srbský premiér Aleksandar Vučič. V srbskej televízii povedal, že každý sa musí hanbiť za svoje vlastné kroky, nie za kroky iných.

Podľa maďarského spravodajského servera Figyelo.hu predseda srbskej vlády zdôraznil, že nerád by kazil srbsko-maďarské vzťahy."Srbsko je otvorenou krajinou, takmer nemá hranice. Srbsko je bezpečné podľa Nemecka, ale aj podľa iných európskych krajín," dodal s poznámkou, že s prisťahovalcami v tejto západobalkánskej krajine zaobchádzajú podľa možností čo najlepšie.

Pri juhomaďarskej obci Mórahalom na maďarsko-srbských hraniciach začali v pondelok stavať dočasné zábrany. Práce vykonávajú príslušníci hódmezövásárhelyskej jednotky maďarských ozbrojených síl.

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó 17. júna oznámil, že vláda nariadila ministrovi vnútra Sándorovi Pintérovi, aby dal vybudovať štyri metre vysoký plot na fyzické uzatvorenie hraníc so Srbskom. Plot bude uzatvárať 175 kilometrov dlhý hraničný úsek.