Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Zahraničie

VÝBUCH AUTA V CHORVÁTSKU: Zomrelo dieťa z ČR a zranili sa tri osoby

Ilustračné foto. Foto: Teraz.sk - Hana Štefánková

Jedným zo scenárov môže byť prítomnosť výbušného zariadenia v automobile, prípadne nevybuchnutá mína. Možnosťou je aj to, že jedna z osôb vyšla do lesa a priniesla odtiaľ nejaké výbušné zariadenie.

Zadar 20. júna (TASR) - Deväťročné dieťa z Českej republiky zahynulo pri výbuchu auta na cestnom odpočívadle neďaleko chorvátskeho Zadaru. Zranenia pri tom utrpeli aj tri ďalšie osoby, informuje TASR podľa informácií spravodajského servera Novinky.cz.

Incident sa stal v stredu podvečer pri mestečku Bilišane. Vážnejšie zranenia utrpeli dve ženy vo veku 34 a 49 rokov. Jedna z nich je v stabilizovanom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti, druhá utrpela vážne poranenie oka. Na mieste sa zranil aj 39-ročný muž, ktorého po ošetrení v nemocnici prepustili do domácej starostlivosti.

Riaditeľ konzulárneho odboru českého ministerstva zahraničných vecí Pavel Pešek pre Českú televíziu uviedol, že jedným zo scenárov môže byť prítomnosť výbušného zariadenia v automobile, prípadne nevybuchnutá mína. Možnosťou je aj to, že jedna z osôb vyšla do lesa a priniesla odtiaľ nejaké výbušné zariadenie, napríklad granát.

Informácie o vyšetrovacích verziách má Pešek priamo od chorvátskych vyšetrovateľov. Zdôraznil však, že žiadna z týchto verzií nie je potvrdená.