< sekcia Zahraničie

Vydierač supermarketov v Nemecku dostal 12,5 roka väzenia

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP Photo

Obžalovaný umiestnil v obchodných prevádzkach detskú výživu so smrteľnou dávkou jedu, aby zdôraznil vážnosť svojich finančných požiadaviek.

Ravensburg 22. októbra (TASR) - Na 12,5 roka odňatia slobody nepodmienečne odsúdil v pondelok Krajinský súd v Ravensburgu v nemeckej spolkovej krajine Bádensko-Württembersko 54-ročného vydierača supermarketov, a to za pokus o vraždu v piatich prípadoch a pokus o lúpežné vydieranie.

Obžalovaný umiestnil v obchodných prevádzkach detskú výživu so smrteľnou dávkou jedu, aby zdôraznil vážnosť svojich finančných požiadaviek. Predstaviteľ prokuratúry v záverečnom slove v súdnej sieni zdôraznil, že každé z týchto balení mohlo zabiť dieťa a že iba vďaka intenzívnej práci polície a veľkej dávke šťastia k tomu nedošlo.

Informácie priniesli internetové vydanie denníka Bild i tlačová agentúra DPA.

Súdny znalec pred tým uviedol, že obžalovaný je trestne zodpovedný. Potvrdil priveľkú mieru narcizmu, avšak vylúčil ťažkú poruchu osobnosti alebo iné duševné úchylky muža, ktorý sa pokúšal od obchodných firiem získať vydieraním celkove 11,75 milióna eur.

Súd v zdôvodnení rozsudku uviedol, že našiel iba minimum poľahčujúcich okolností pre obžalovaného už v minulosti trestaného muža a tak len mierne znížil prokuratúrou navrhovaný trest 13 rokov väzenia.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.