Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 21. marec 2023Meniny má Blahoslav
< sekcia Zahraničie

Významná povstalecká skupina Ghútu neopustí, chce ju aj naďalej brániť

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Armáda islamu reagovala na niektoré správy miestnych médií, podľa ktorých rokuje so sýrskou armádou a svojimi ruskými podporovateľmi o odchode z východnej Ghúty.

Bejrút 13. marca (TASR) - Organizácia Džajš al-islám (Armáda islamu), najväčšia povstalecká skupina v obliehanej oblasti východná Ghúta pri sýrskej metropole Damask, vyhlásila, že toto územie neopustí a proti postupujúcim vládnym silám neprestane bojovať. Informovala o tom v utorok agentúra AP.

Armáda islamu tak reagovala na niektoré správy miestnych médií, podľa ktorých rokuje so sýrskou armádou a svojimi ruskými podporovateľmi o odchode z východnej Ghúty.

Vo videu zverejnenom na internete Armáda islamu uviedla, že jej "revolučná ideológia" jej "nedovoľuje zapredať krv svätých bojovníkov, ktorí Ghútu oslobodili". Povstalci ďalej dodali, že v Ghúte zostanú a budú ju brániť.

Sýrske vládne sily počas bleskových víkendových útokov rozdelili východnú Ghútu na dve časti a zasadili tak povstalcom vážny úder. Sýrska armáda úspešnými víkendovými bojovými akciami tiež odrezala od zvyšku východnej Ghúty mestá Dúmá a Harastá.