Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Zahraničie

Wang I: Ohniská prípadov respiračných ochorení v Číne sú pod kontrolou

Miestni obyvatelia sa prechádzajú s rúškom na tvári v Pekingu v utorok 21. novembra 2023. Foto: TASR/AP

Predstaviteľ WHO v pondelok uviedol, že nárast chorobnosti v Číne nie je taký veľký ako pred pandémiou vyvolanou ochorením COVID-19.

New York 30. novembra (TASR) - Nedávny nárast respiračných ochorení v Číne je bežným problémom, ktorému čelia všetky krajiny a čínske úrady ho majú plne pod kontrolou, uviedol čínsky minister zahraničných vecí Wang I, ktorý sa v stredu v New Yorku zúčastnil na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN venovanom konfliktu medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas.

Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá pripomenula, že Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) minulý týždeň požiadala Čínu, aby poskytla podrobné informácie o náraste respiračných ochorení a ohniskách s vysokým výskytom zápalu pľúc u detí.

Predstaviteľ WHO však v pondelok uviedol, že nárast chorobnosti v Číne nie je taký veľký ako pred pandémiou vyvolanou ochorením COVID-19, a zopakoval, že v nedávnych prípadoch neboli nájdené žiadne nové alebo neobvyklé patogény.

Čína aj WHO svojho času čelili otázkam o transparentnosti zverejňovania správ o prvých prípadoch COVID-19, ktoré sa objavili v stredočínskom meste Wu-chan koncom roka 2019.