Quantcast
< sekcia Zahraničie

WHO: Počet nových prípadov koronavírusu celosvetovo klesol

Na snímke muž počas testovania na ochorenie Covid-19, v Pekingu 9. augusta 2022. Foto: TASR/AP

Počet nakazených klesol takmer o 40 percent v Afrike a Európe a o tretinu na Blízkom východe.

Londýn 19. augusta (TASR) - Počet nových prípadov nákazy koronavírusom celosvetovo za uplynulý týždeň klesol takmer o štvrtinu, zatiaľ čo úmrtia klesli o šesť percent. Vo štvrtok to uviedla Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v týždennom hodnotení koronavírusovej pandémie. TASR prevzala správu z agentúry AP.

Celosvetovo bolo za uplynulý týždeň zaznamenaných 5,4 milióna nových prípadov nákazy, čo je pokles o 24 percent v porovnaní s predchádzajúcim týždňom. Počet nakazených klesol takmer o 40 percent v Afrike a Európe a o tretinu na Blízkom východe.

Úmrtia spojené s ochorením COVID-19 vzrástli o 31 percent v západnom Tichomorí a v juhovýchodnej Ázii o 12 percent, no všade inde vo svete klesli alebo zostali stabilné.

Vo štvrtok poradná skupina expertov v oblasti vakcinácie WHO po prvý raz odporučila pre najzraniteľnejšie skupiny vrátane starších ľudí druhú posilňujúcu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Rovnaké odporúčanie pred mesiacmi vydalo množstvo ďalších zdravotníckych agentúr a krajín.