< sekcia Zahraničie

Z Wu-chanu hlásia po vyše mesiaci prvý prípad nového koronavírusu

Študentka s ochranným rúčkom meria telesnú teplotu svojmu spolužiakovi na strednej škole v meste Wu-chan, čínskej provincii Chu-pej v stredu 6. mája 2020, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Už takmer mesiac nie sú z Číny hlásené žiadne nové úmrtia v dôsledku tohto ochorenia.

Šanghaj 10. mája (TASR) - Čínske úrady v nedeľu oznámili po vyše mesiaci prvý prípad ochorenia COVID-19 v meste Wu-chan, ktoré sa koncom minulého roka stalo epicentrom celosvetovej pandémie, píše agentúra AFP.

Národný zdravotný výbor Čínskej ľudovej republiky tiež informoval o prvom dvojcifernom náraste počtu prípadov ochorenia COVID-19 v krajine za takmer desať dní, pričom uvádza, že potvrdených bolo 14 nových prípadov. Podľa výboru boli dva prípady dovezené do krajiny zo zahraničia.

Vírus sa prvýkrát objavil vo Wu-chane, hlavnom priemyselnom a dopravnom centre v strednej časti Číny, v decembri minulého roka. Odvtedy sa ním nakazili takmer štyri milióny ľudí na celom svete, vyžiadal si viac ako 270.000 životov a ochromil globálnu ekonomiku.

V Číne sa od vypuknutia pandémie nakazilo novým koronavírusom 82.901 ľudí a 4633 nákaze podľahlo. Už takmer mesiac nie sú z Číny hlásené žiadne nové úmrtia v dôsledku tohto ochorenia.