Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Zahraničie

Zamietli ďalšiu sťažnosť Mladičových obhajcov na zdravotnícky personál

Na archívnej snímke bývalý bosnianskosrbský generál Ratko Mladič . Foto: TASR/AP

Podobnú sťažnosť zamietli už v máji. Vtedy Mladičovi advokáti vinili práve zdravotnícky personál zo zhoršenia zdravotného stavu uväzneného exgenerála.

Haag 1. augusta (TASR) - Mechanizmus pre medzinárodné trestné tribunály (MICT), ktorý prevzal ešte nedoriešenú agendu Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY), zamietol opakovanú sťažnosť niekdajšieho veliteľa bosnianskosrbských jednotiek Ratka Mladič na zdravotnícky personál vo väzenskom zariadení tribunálu v Haagu. Informovala o tom v stredu tlačová agentúra APA.

Podobnú sťažnosť zamietol už v máji. Vtedy Mladičovi advokáti vinili práve zdravotnícky personál zo zhoršenia zdravotného stavu uväzneného exgenerála.

Ratka Mladiča odsúdili 22. novembra 2017 na doživotný trest odňatia slobody za účasť na viacerých prípadoch genocídy, zločinov proti ľudskosti vrátane masakry v Srebrenici a porušenie zákonov či zvyklostí vojnového práva. Odvolacie konanie v kauze sa ešte neskončilo.

Podľa obhajoby medzičasom 76-ročného Mladiča, ktorého po 16 rokoch na úteku zadržali v roku 2011 v Srbsku a vydali na trestné stíhanie do Haagu, už počas procesu sužovala demencia, ktorá mu znemožnila detailne sledovať dianie v súdnej sieni.