Quantcast
< sekcia Zahraničie

Zelenskyj:Pri útoku na základňu v Černihivskej oblasti zomrelo 87 ľudí

Na archívnej snímke basketbalový kôš a doska stoja uprostred poškodenia školy po nálete ruských síl v Černihive. Foto: TASR/AP

Ukrajina "draho platí za slobodu a nezávislosť a za tento boj", dodal Zelenskyj.

Davos 23. mája (TASR) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok informoval, že ruský útok na vojenskú základňu na severe Ukrajiny, ku ktorému došlo tento mesiac, si vyžiadal 87 obetí na životoch. Oblasť, v ktorej sa útok odohral, neskôr opätovne ovládli jednotky Kyjeva. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

"Dnes je pod troskami v Desne 87 obetí. Osemdesiatsedem mŕtvych tiel, obetí, ktoré boli zabité," povedal Zelenskyj počas prejavu na summite vo švajčiarskom Davose v súvislosti s ruským útokom na obec Desna v Čerhihivskej oblasti zo 17. mája.

Ruské údery na Desnu boli zriedkavým útokom na oblasť nachádzajúcu sa neďaleko ukrajinskej metropoly Kyjev niekoľko týždňov po tom, čo ukrajinské jednotky územie opätovne ovládli po stiahnutí síl Moskvy, pripomína AFP.

Obec Desna leží približne 70 kilometrov severne od Kyjeva a nachádza sa pri nej rozsiahle vojenské výcvikové stredisko. Tamojší predstavitelia predtým uviedli, že pri spomínaných ruských útokoch zahynulo osem osôb.

"Budúcnosť Ukrajiny bude bez týchto ľudí," povedal Zelenskyj s odvolaním sa na obete útoku v Černihivskej oblasti, ktorý by predstavoval jeden z najväčších zaznamenaných útokov v prebiehajúcej vojne na Ukrajine, píše AFP.

Ukrajina "draho platí za slobodu a nezávislosť a za tento boj", dodal Zelenskyj.