Quantcast
< sekcia Zahraničie

Zelenskyj: Rusko úmyselne útočí na civilistov

Hasiči odpratávajú trosky z budovy nákupného centra po ruskom raketovom útoku v ukrajinskom meste Kremenčuk 28. júna 2022. Foto: TASR/AP

Rusko musí byť uznané za štátneho sponzora terorizmu. Svet to dokáže, a preto musí zastaviť ruský teror, uviedol Zelenskyj na svojom kanáli na platforme Telegram.

Kyjev 28. júna (TASR) - Rusko musí byť po pondelkovom raketovom útoku na nákupné centrum v ukrajinskom meste Kremenčuk označené za "štátneho sponzora terorizmu", povedal v utorok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

"Iba úplne šialení teroristi, ktorí by nemali mať miesto na tejto Zemi, môžu strieľať rakety na civilné objekty... Rusko musí byť uznané za štátneho sponzora terorizmu. Svet to dokáže, a preto musí zastaviť ruský teror," uviedol Zelenskyj na svojom kanáli na platforme Telegram.

Hasiči odpratávajú trosky z budovy nákupného centra po ruskom raketovom útoku v ukrajinskom meste Kremenčuk 28. júna 2022.
Foto: TASR/AP


Ukrajinský prezident ďalej obvinil Rusko zo "zámerných útokov" na civilnú infraštruktúru.

Ruský raketový útok zasiahol v pondelok nákupné centrum vo východoukrajinskom meste Kremenčuk v čase, keď sa tam nachádzalo približne 1000 ľudí, približuje AFP. Útok si podľa najnovších informácií, ktoré zverejnil zástupca šéfa kancelárie ukrajinského prezidenta Kyrylo Tymošenko, doposiaľ vyžiadal najmenej 20 potvrdených obetí. Štyridsať ďalších osôb je naďalej nezvestných.

"Niektoré telá nemôžu byť identifikované, pretože sú do veľkej miery spálené. Ich identifikácia si vyžiada niekoľko dní," povedal na brífingu ukrajinský minister vnútra Denys Monastyrskyj.