Quantcast
< sekcia Zahraničie

Zelenskyj: Rusko určite plánuje ďalšie raketové útoky na Ukrajinu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vľavo) sa pozerá počas prehliadky zničených budov pri príležitosti jeho návštevy v meste Vyšgorod na predmestí Kyjeva 25. novembra 2022. Foto: FOTO TASR/AP

Zelenskyj upozornil, že nasledujúci týždeň môže byť rovnako náročný, ako ten predchádzajúci, počas ktorého spôsobilo ruské bombardovanie doposiaľ najhoršie škody na energetickej infraštruktúre.

Kyjev 28. novembra (TASR) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu uviedol, že Rusko sa s určitosťou chystá podniknúť ďalšie raketové útoky na Ukrajinu. Zelenskyj to povedal vo svojom pravidelnom večernom videoodkaze. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

"Chápeme, že teroristi plánujú nové útoky. Vieme to s istotou," uviedol Zelenskyj. Dodal, že útoky neutíchnu, kým bude mať Moskva rakety. "Naše obranné sily sa pripravujú. Celá krajina sa pripravuje. Vypracovali sme všetky scenáre," pokračoval.

Ukrajinský prezident upozornil, že nasledujúci týždeň môže byť rovnako náročný, ako ten predchádzajúci, počas ktorého spôsobilo ruské bombardovanie doposiaľ najhoršie škody na ukrajinskej energetickej infraštruktúre. V dôsledku stredajších ruských raketových útokov zostali milióny ľudí na Ukrajine bez svetla, vody a tepla.

Kremeľ na predmetné Zelenského vyjadrenie bezprostredne nereagoval. Moskva však viackrát uviedla, že útoky nie sú cielené na civilné obyvateľstvo a údery na ukrajinskú energetickú infraštruktúru sú dôsledkom neochoty Kyjeva rokovať.