Quantcast
< sekcia Zahraničie

Zelenskyj Stoltenbergovi: Ukrajina potrebuje silné raketové systémy

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, 18. júna 2022. Foto: TASR/AP

Upozornil som na to, aký dôležitý je pre Ukrajinu silný obranný raketový systém, aby sa zabránilo ruským teroristickým útokom, napísal Zelenskyj na sociálnej sieti Twitter.

Kyjev/Madrid 28. júna (TASR) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol v utorok v telefonáte s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, že Ukrajina potrebuje obranné raketové systémy, aby zamedzila ruským útokom. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Telefonát najvyššieho predstaviteľa Ukrajiny a šéfa Severoatlantickej aliancie sa uskutočnil pred nadchádzajúcim začiatkom summitu NATO v Madride.

"Telefonoval som s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom. Skoordinovali sme svoje pozície v predvečer summitu NATO v Madride. Upozornil som na to, aký dôležitý je pre Ukrajinu silný obranný raketový systém, aby sa zabránilo ruským teroristickým útokom," napísal Zelenskyj na sociálnej sieti Twitter.

Lídri 30-člennej obrannej aliancie sa stretávajú v španielskom hlavnom meste, aby prijali novú strategickú koncepciu a dohodli sa na posilnení východného krídla NATO vo svetle ruskej invázie na Ukrajinu.