Quantcast
< sekcia Zahraničie

Zelenskyj telefonoval so Scholzom; hovorili o sankciách voči Rusku

Na videosnímke z 10. mája 2022 ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve. Foto: TASR/AP

Počítame s ďalšou pomocou Nemecka na ceste Ukrajiny k plnému členstvu v EÚ, napísal ukrajinský prezident na sociálnej sieti Twitter.

Berlín/Kyjev 17. mája (TASR) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij v utorok uviedol, že telefonoval s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom. Hovoril s ním o vývoji bojov a tiež o možnosti zvýšenia tlaku na Moskvu prostredníctvom ďalších sankcií. TASR informáciu prevzala od agentúry Reuters.

"S kancelárom (Scholzom) sme diskutovali o situácii na frontovej línii, o ďalšom tlaku voči Rusku, o sprísnení sankcií a o vyhliadkach na mier. Oceňujeme nemeckú podporu, vrátane vojenskej. Počítame s ďalšou pomocou Nemecka na ceste Ukrajiny k plnému členstvu v EÚ," napísal ukrajinský prezident na sociálnej sieti Twitter.

Hovorca nemeckej vlády Steffen Hebestreit ešte v pondelok pre agentúru DPA uviedol, že Scholz chce pokračovať v snahe stať sa sprostredkovateľom v rokovaniach o ukončení ruskej invázie na Ukrajinu. Spolkový kancelár chce z tohto dôvodu byť v kontakte aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.