Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. apríl 2024Meniny má Slavomír
< sekcia Zahraničie

Zelenskyj v odkaze na udeľovaní cien Grammy:Vyplňte ticho vašou hudbou

Na snímke z 3. apríla 2022 ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystupuje s videoposolstvom na nedeľňajšom 64. ročníku odovzdávania amerických hudobných cien Grammy. Foto: TASR/AP

Po jeho odkaze vystúpil americký spevák John Legend so svojou piesňou Free, na pódiu sa k nemu pridali ukrajinské hudobníčky Siuzanna Iglidanová a Mika Newton, ako aj poetka Ľuba Jakymčuková.

Las Vegas 4. apríla (TASR) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystúpil s videoposolstvom na nedeľňajšom odovzdávaní amerických hudobných cien Grammy. Požiadal v ňom o podporu pre svoju krajinu a hudobníkov vyzval, aby hovorili o osude Ukrajiny bojujúcej proti ruskej invázii. TASR o tom informovala na základe správ agentúr AP a DPA a stanice Sky News.

"Vojna. Čo je väčším protikladom k hudbe? Ticho zničených miest a zabitých ľudí," povedal Zelenskyj vo vopred nahratom odkaze. "Naši milovaní nevedia, či budeme znova spolu. Vojna nám nedovolí vybrať si, kto prežije a kto zostane vo večnom tichu."

"Naši hudobníci nosia nepriestrelné vesty namiesto smokingov. Spievajú zraneným v nemocniciach, aj tým, ktorí ich nepočujú. Hudba si aj tak nájde cestu," uviedol ukrajinský líder.

"Vyplňte ticho svojou hudbou. Vyplňte ho dnes, aby ste vypovedali náš príbeh. Hovorte pravdu o vojne na svojich sociálnych sieťach, v televízii, podporte nás, akokoľvek môžete, len nie tichom. A potom do našich miest príde mier," vyhlásil Zelenskyj.

Po jeho odkaze vystúpil americký spevák John Legend so svojou piesňou Free, na pódiu sa k nemu pridali ukrajinské hudobníčky Siuzanna Iglidanová a Mika Newton, ako aj poetka Ľuba Jakymčuková.
Na snímke z 3. apríla 2022 ukrajinská speváčka Mika Newtonová (vľavo) a americký spevák John Legend spievajú pieseň Free na podporu Ukrajiny na 64. ročníku odovzdávania amerických hudobných cien Grammy v Las Vegas.
Foto: TASR/AP

Požiadavky na vystúpenie Zelenského sa objavovali už pred odovzdávaním filmových cien Oscar minulý víkend, napokon však k tomu nedošlo, pripomína DPA.