< sekcia Zahraničie

Železničiar riskoval život, aby zachránil dieťa pred vlakom

Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta

Šesťročný chlapec bol spolu so svojou čiastočne nevidiacou matkou na stanici v meste Vangani - približne 70 kilometrov východne od Bombaja -, keď spadol z nástupišťa na koľajnice.

Bombaj 20. apríla (TASR) - Zamestnanca indických železníc oslavujú ako "superhrdinu", pretože riskoval vlastný život, aby zachránil dieťa z dráhy expresného vlaku. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra AFP.

Na sociálnych sieťach rozšírili zábery zachytávajúce priebeh záchrannej akcie a obetavý 30-ročný železničiar si vyslúžil chválu od mnohých užívateľov.

Šesťročný chlapec bol v sobotu 17. apríla spolu so svojou čiastočne nevidiacou matkou na stanici v meste Vangani - približne 70 kilometrov východne od Bombaja -, keď spadol z nástupišťa na koľajnice.

Železničiara Majura Šelkeho, ktorý mal na starosti obsluhu signalizačných zariadení, zalarmoval matkin krik o pomoc a tak sa okamžite pustil do behu popri trati. Na zverejnených záberoch vidno, ako šprintoval vyše 30 metrov popri trati, uchopil chlapca a postavil ho naspäť na nástupište.

Sám tam vyliezol sotva dve sekundy pred tým, ako cez stanicu prešiel rýchlik Udyan Express.

"Videl som pád dieťaťa a vlak, ktorý sa k nemu rýchlo približoval. Nebola nijaká šanca, aby prežil, keby som nezasiahol," povedal Šelke pre miestne noviny Mid-Day.

Uviedol, že mal strach z prichádzajúceho vlaku, ale dodal: "Vôbec nebol čas rozmýšľať, bol som odhodlaný zachrániť ho." Indické ministerstvo železníc oznámilo, že Šelke bude za svoj čin odmenený.

Smrteľné nehody sú v rozsiahlej, ale často zanedbanej sieti železníc pomerne časté, píše AFP.