Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 17. máj 2026Meniny má Gizela
< sekcia Zahraničie

Zeman sa v Šanghaji stretol s čínskym prezidentom, zahral na klavíri

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Zeman sa na šanghajskom veľtrhu posadil za klavír v národnom stánku Českej republiky. Medzi poslucháčmi boli okrem čínskeho prezidenta aj ruský premiér Dmitrij Medvedev.

Šanghaj 5. novembra (TASR) - Český prezident Miloš Zeman na medzinárodnom veľtrhu v Šanghaji zahral v pondelok čínskemu prezidentovi Si Ťin-pchingovi i ďalším politikom na klavíri, napísal spravodajský server Novinky.cz.

Zeman sa na šanghajskom veľtrhu posadil za klavír v národnom stánku Českej republiky. Medzi poslucháčmi boli okrem čínskeho prezidenta aj ruský premiér Dmitrij Medvedev.

Zeman svojim zahraničným náprotivkom zahral skladbu Sentimental Journey. Ako upozornil na sociálnej sieti Twitter hovorca českej hlavy štátu Jiří Ovčáček, ide o prezidentovu najobľúbenejšiu skladbu.

Zeman je na štvordennej návšteve Číny. V pondelok ho okrem otvorenia šanghajského veľrhu čaká ešte rokovanie s guvernérom provincie Che-pej i rokovanie so zástupcami štátnej spoločnosti CITIC, ktorá prevzala v ČR aktivity spoločnosti CEFC, dodali Novinky.cz.