Quantcast
< sekcia Zahraničie

Zemetrasenie na Sumatre si vyžiadalo najmenej 102 obetí

Chlapec stojí v ruinách zrútene budovy po zemetrasení, ktoré postihlo provinciu Aceh na indonézskom ostrove Sumatra v stredu 7. decembra 2016. Foto: TASR/AP

Zranenia utrpelo ďalších vyše 700 ľudí, z nich najmenej 136 vážne.

Jakarta 7. decembra (TASR) - Na najmenej 102 mŕtvych sa zvýšila bilancia obetí zemetrasenia, ktoré v stredu postihlo indonézsky ostrov Sumatra. Zranenia utrpelo ďalších vyše 700 ľudí, z nich najmenej 136 vážne. Informovali o tom dnes indonézske úrady.

Záchranárske tímy pokračujú v prehľadávaní trosiek budov. Oficiálne síce evidujú iba jednu nezvestnú osobu, úrady však predpokladajú výraznejší nárast bilancie obetí.Prvé otrasy zeme s magnitúdou 6,4 zaznamenali v provincii Aceh v stredu o 5.03 h miestneho času (utorok 23.03 h SEČ). Najviac postihnutými okresmi sú Pidie Jaya a Pidie.

Indonézia sa rozprestiera v oblasti tzv. ohnivého kruhu, podkovovitého reťazca vulkanických pohorí, tektonických zlomov a oceánskych priekop, a je preto vystavená častým zemetraseniam. V roku 2004 zasiahlo Sumatru zemetrasenie s magnitúdou 9,1 a následná vlna cunami zabila 230.000 ľudí v 11 krajinách.