Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia Zahraničie

Žena z Texasu sa pokúsila utopiť trojročné moslimské dievčatko

Na snímke podozrivá Elizabeth Wolfová. Foto: TASR/AP

Podozrivá, identifikovaná ako 42-ročná Elizabeth Wolfová, sa ženy údajne pýtala, odkiaľ pochádzajú. Následne sa pokúšala utopiť trojročné dievča a pokúsila sa tiež zdrapiť jej brata, uviedla polícia.

Washington 24. júna (TASR) - Ženu z amerického štátu Texas obvinili z pokusu o utopenie trojročného palestínsko-amerického moslimského dievčaťa. Tamojšia polícia v pondelok uviedla, že incident bol motivovaný predsudkami a podozrivá predtým vyslovila rasovo motivované výroky. TASR informuje podľa agentúry Reuters.

K incidentu došlo ešte v máji, mediálnu pozornosť si však prípad získal v pondelok po tom, čo obetiam ponúkol podporu Výbor pre americko-islamské vzťahy a v tlačovom vyhlásení ich identifikoval na základe vierovyznania a pôvodu.

Úrad okresného prokurátora uviedol, že prípad prešetruje.

Z policajnej správy vyplýva, že k incidentu došlo pri bazéne jedného z bytových komplexov v štvrti Dallas-Fort Worth v texaskom meste Euless. Podozrivá sa tu dostala do slovnej potýčky s matkou trojročného dievčaťa, ktorá bola pri bazéne spolu s ďalším dieťaťom, šesťročným synom.

Podozrivá, identifikovaná ako 42-ročná Elizabeth Wolfová, sa ženy údajne pýtala, odkiaľ pochádzajú. Následne sa pokúšala utopiť trojročné dievča a pokúsila sa tiež zdrapiť jej brata, uviedla polícia.

Matke sa podarilo vytiahnuť dcéru z bazéna. Na miesto prišli zdravotníci, ktorí obe deti vyšetrili a usúdili, že sú v poriadku, píše Reuters. Podozrivú ženu zadržali a obvinili z pokusu o hrdelnú vraždu.

Ľudskoprávne skupiny poukázali na nárast islamofóbie, protipalestínskych predsudkov a antisemitizmu v Spojených štátoch od vypuknutia najnovšieho konfliktu na Blízkom východe, píše Reuters. Prezident Joe Biden v pondelok uviedol, že je správami o incidente "hlboko znepokojený".

V októbri minulého roka smrteľne dobodali šesťročného chlapca v štáte Illionis; príčinou bol podľa polície jeho palestínsko-americký pôvod. Vo februári pobodali Američana palestínskeho pôvodu v Texase; polícia uviedla, že išlo o zločin z nenávisti a rovnako bol klasifikovaný aj novembrový prípad streľby na troch študentov palestínskeho pôvodu vo Vermonte.