Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 12. jún 2024Meniny má Zlatko
< sekcia Zahraničie

Zomrel padlý futbalový hrdina O.J. Simpson

O.J. Simpson, uznávaná futbalová superhviezda a hollywoodsky herec, ktorý bol zbavený obvinenia zo zabitia svojej bývalej manželky a jej priateľa, ale neskôr bol uznaný za zodpovedného v samostatnom občianskoprávnom procese, zomrel. Mal 76 rokov. Foto: TASR/AP

Simpson sa vypracoval k sláve, peniazom a obdivu cez americký futbal a šoubiznis.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Las Vegas 11. apríla (TASR) - Vo veku 76 rokov zomrela bývala hviezda amerického futbalu, hollywoodsky herec a idol mnohých Afroameričanov O.J. Simpson. TASR prevzala informácie z tlačovej agentúry AP.

Simpsonov právnik pre webovú stránku TMZ potvrdil, že zomrel v stredu neskoro večer v Las Vegas. V príspevku na oficiálnom účte Simpsona na sociálnej sieti X sa vo štvrtok uvádzalo, že zomrel po boji s rakovinou.

"Bol obkolesený svojimi deťmi a vnúčatami," písalo sa vo vyhlásení.

Simpson sa vypracoval k sláve, peniazom a obdivu cez americký futbal a šoubiznis. Ako úspešný Afroameričan búral rasové bariéry a v 80. rokoch 20. storočia sa stal manželom blonďavej modrookej stredoškolskej krásky Nicole. "Ja nie som černoch, som O.J.," vravieval priateľom.

Všetko zmenila vražda jeho exmanželky Nicole Brownovej Simpsonovej a jej priateľa Ronalda Goldmana 12. júna 1992 v Los Angeles.

V televízii naživo vysielané policajné prenasledovanie Simpsonovho auta a zatknutie predstavovalo začiatok pádu tohto športového hrdinu. Napriek tomu, že v jeho aute boli nájdené stopy krvi obetí a nemal alibi, 3. októbra 1995 ho súdna porota oslobodila zo všetkých obvinení a sudca vyniesol oslobodzujúci rozsudok. Neskôr ho v ďalšom civilnom súdnom procese za tieto činy vyhlásili za právne zodpovedného.