Quantcast
< sekcia Zahraničie

Zomrel režisér Jaroslav Hanuš

Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Naposledy stál za kamerou pri nakrúcaní rozprávky "Sofie a ukradnutý poklad" v roku 2008.

Praha 2. decembra (TASR) - Vo veku 70 rokov zomrel vo štvrtok po dlhej chorobe český televízny a filmový režisér a herec Jaroslav Hanuš. Preslávil sa najmä seriálom "Život na zámku" z 90. rokov.

Hanuš pre televíziu nakrútil aj seriály "Šípková Růženka", "Náměstíčko", "Náves" a "Příkopy". Podieľal sa tiež na cykle "Bakaláři".

Jeho prvým filmom bol "Šaty až na zem" z roku 1986. Režíroval tiež televízne filmy "Vraždy a něžnosti", "Křesadlo", "Restaurace u prince", "Tajemná truhla", "Kdo hledá, najde" a "Lojzička je číslo", informujú webové Novinky.cz.

Naposledy stál za kamerou pri nakrúcaní rozprávky "Sofie a ukradnutý poklad" v roku 2008. Ojedinele si vyskúšal aj herectvo, napríklad v seriáli "Zdivočelá země" a vo filme "Vraždy a něžnosti".

Jeho manželkou bola známa česká herečka Jaroslava Hanušová, avšak rozviedli sa. Hanušová zomrela v roku 2016.

Hanuš sa narodil 20. augusta 1951 v Prahe. Absolvoval štúdium na Filmovej a televíznej fakulte Akadémie múzických umení (FAMU) v Prahe. Dlhodobo spolupracoval s televíziou – v 90. rokoch režíroval napríklad cykly "Kouzelná školka", "Výpravy za poznáním" či "Deset minut s...". Spolupracoval so scenáristom Janom Míkom.