Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 3. október 2023Meniny má Stela
< sekcia Zahraničie

Zomrela Izraelčanka, ktorá bola od bombového útoku v roku 2001 v kóme

Ilustračné foto. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Palestínsky samovražedný útočník sa odpálil 9. augusta 2001. Pri atentáte zahynulo 15 ľudí a ďalších 130 utrpelo zranenia. Medzi obeťami bolo aj sedem detí a tehotná žena.

Tel Aviv 1. júna (TASR) - Izraelčanka, ktorá pred 22 rokmi utrpela vážne zranenia a upadla do kómy pri samovražednom bombovom útoku na pizzeriu v centre Jeruzalema, zomrela. Úmrtie 53-ročnej ženy vo štvrtok potvrdil hovorca telavivskej nemocnice Ichilov. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Chana Nachenbergová pochádzala z amerického New Yorku a v pizzerii Sbarro bola s dvojročnou dcérou. Tá útok prežila bez zranení.

Palestínsky samovražedný útočník sa odpálil 9. augusta 2001. Pri atentáte zahynulo 15 ľudí a ďalších 130 utrpelo zranenia. Medzi obeťami bolo aj sedem detí a tehotná žena. Išlo o jeden z najvážnejších útokov počas druhej palestínskej intifády, povstania proti izraelskej okupácii.

Komplicku atentátnika odsúdili na dlhoročné väzenie. V roku 2011 ju v rámci výmeny väzňov prepustili a teraz žije v Jordánsku. Spojené štáty požiadali o jej vydanie, keďže medzi obeťami útoku boli aj občania USA. Jordánsko túto žiadosť zamietlo.