Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 27. február 2024Meniny má Alexander
< sekcia Zahraničie

Zrážka vlakov v Indií si vyžiadala najmenej 50 mŕtvych a 300 zranených

Ilustračné foto. Foto: Facebook Polícia SR - Nitriansky kraj

Osobný vlak – expresná linka medzi mestami Kalkata a Čennai –sa približne 200 kilometrov od hlavného mesta Urísy Bhuvanéšvaru zrazil s nákladným vlakom.

Naí Dillí 2. júna (TASR) - Najmenej 50 mŕtvych a 300 zranených si vyžiadala nehoda vlaku vo východoindickom štáte Urísa, pri ktorej sa osobný vlak zrazil s nákladným. Informovali o tom miestni predstavitelia. TASR správu prevzala z agentúr Reuters a AFP.

Osobný vlak – expresná linka medzi mestami Kalkata a Čennai –sa približne 200 kilometrov od hlavného mesta Urísy Bhuvanéšvaru zrazil s nákladným vlakom, v dôsledku čoho sa niekoľko vozňov osobného vlaku vykoľajilo a prevrátilo na opačnú koľaj. Na mieste stále prebiehajú záchranné práce, napísal indický premiér Naréndra Módí v príspevku na Twitteri.

Podľa miestnych úradov ide o obzvlášť "závažnú dopravnú nehodu". Istý predstaviteľ Juhovýchodnej železničnej spoločnosti, ktorý si neželal byť menovaný, vyjadril obavy z veľkého počtu mŕtvych, presné čísla však neuviedol.

Agentúra Reuters dodáva, že mnohí zranení už boli prevezení do blízkych nemocníc.

"V tomto smutnom okamihu myslím na rodiny obetí a zraneným prajem čo najrýchlejšie zotavenie," dodal Módí.

AFP pripomína, že železničné nešťastia neboli v Indii donedávna ničím výnimočným. Vďaka novým investíciám a technologickým vylepšeniam sa však bezpečnosť vlakovej dopravy v poslednej dobe výrazne zvýšila.