Zahraničie

Starosta New Yorku namaľoval nápis Black Lives Matter pred Trump Tower

Starosta oznámil plán na namaľovanie nápisu pred Trumpovou budovou ešte minulý mesiac a dodal, že okrem toho bude slogan namaľovaný ešte na niekoľkých ďalších miestach v New Yorku.

Taliansko uzatvorilo hranice pre cestujúcich z 13 krajín

Tento týždeň Taliansko zaznamenalo nárast nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, ktoré sa pripisujú príchodu ľudí z Bangladéša.,aktualizované 

Prieskum v ČR: Opatrenia štátu proti Covid-19 ľudia považujú za účinné

Štát, respektíve vláda, naopak podľa verejnosti zlyhal v zásobovaní zdravotnými pomôckami.

Spojené štáty prizvali Čínu k rokovaniam o kontrole zbrojenia

Na júnovom kole rokovaní vo Viedni sa Čína nezúčastnila. Podmienkou jej účasti na ďalšom kole podľa Pekingu je, aby Washington zmenšil svoj jadrový arzenál na úroveň čínskeho.

Pri útoku džihádistov zahynulo 35 vojakov, ďalších 30 je nezvestných

Prvé správy o útoku hlásili 23 mŕtvych, avšak bezpečnostné sily objavili ďalšie telá obetí. Vojaci sa vracali z bezpečnostných hliadok proti povstalcom, keď ich ozbrojenci napadli.

Švédske mesto spustilo aplikáciu, ktorá má zabrániť preplneniu pláží

Na každej pláži je ukrytý štvorčíselný kód, ktorý užívatelia môžu zadať do aplikácie v mobile.

USA poskytlo Cypru financie na vojenský výcvik

Americký krok prišiel po tom, čo Kongres USA minulý rok ukončil zbrojné embargo trvajúce od roku 1987, ktorého cieľom bolo vyhnúť sa pretekom v zbrojení a podporiť mierové úsilie na ostrove.

Liga Severu otvorí svoje sídlo pri niekdajšej centrále komunistov

PCI bola jednou z najväčších komunistických strán v západnom svete po druhej svetovej vojne, ale postupne strácala podporu a oficiálne zanikla začiatkom 90. rokov.

I. Korčok: Rakúsko je pre Slovensko blízkym a spoľahlivým partnerom

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok vo štvrtok uskutočnil svoju prvú bilaterálnu pracovnú návštevu Rakúska.

Tornádo v Minnesote obralo 30-ročného muža o život

Tornádo bolo podľa meteorológov najmenej tretej kategórie rozšírenej Fujitovej stupnice. Vietor dosahoval rýchlosť 219 - 266 kilometrov za hodinu.

Polícia zatkla mužov podozrivých z plánovania teroristických útokov

Ozbrojení policajti zatkli troch mužov vo veku 17, 27 a 31 rokov na dvoch adresách vo východnom Londýne, pričom ich neozbrojení kolegovia zadržali štvrtého 32-ročného muža v grófstve Leicestershire.

WHO odštartovala vyšetrovanie vlastnej reakcie na pandémiu

Členské štáty WHO sa v máji na svojom výročnom zhromaždení dohodli v uznesení na nezávislom vyšetrovaní reakcie WHO na koronavírus, keďže USA viackrát na organizáciu zaútočili kritikou.

Rusko poprelo obvinenia zo zapojenia sa do vraždy v Rakúsku

Motív vraždy bol podľa prokurátorov politický, pretože obeť písala blog, kde vyjadrovala svoje politické názory.

Starostu juhokórejského Soulu našli mŕtveho

Pak Won-sun bol nezvestný od štvrtka. Starostovo zmiznutie nahlásila polícii jeho dcéra podvečer miestneho času, keď už bol nezvestný približne štyri až päť hodín a mal vypnutý telefón.,aktualizované 

Súd rozhodol, že Trump musí ukázať daňové priznania prokurátorovi

Odovzdanie daňových priznaní môže ešte niekoľko týždňov trvať. Na dokumenty má podľa verdiktu Najvyššieho súdu nárok jedine Vance.

Pandémia COVID-19 zasahuje kontinent v Afrike v plnej rýchlosti

Najvyšší počet infikovaných koronavírusom má Juhoafrická republika (JAR), ktorá eviduje vyše 224.000 potvrdených prípadov a 3602 úmrtí.