Zahraničie

Ruský diplomat pri WTO bol napojený na zásahovú Skupinu 29155

Správa portálu Bellingcat skúma operácie ruských bezpečnostných agentúr a zdôrazňuje, že podľa odborníkov ide o agresívne snahy Moskvy vykonávať sledovanie, sabotáže a dokonca atentáty v zahraničí.

Francúzsko potvrdilo dva nové prípady koronavírusu

Koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie pomenované COVID-19, sa v Číne od začiatku jeho šírenia v decembri nakazilo vyše 77 600 ľudí a 2663 mu podľahlo.

KORONAVÍRUS ÚRADUJE: Ďalšie obete, poplach v Rakúsku aj na Tenerife

Ochorenie sa rozširuje v Európe. Potvrdený koronavírus najnovšie hlásia z Talianska, Rakúska aj z Chorvátska. Už predtým potvrdili nákazu v Nemecku, Británii, Francúzsku, Belgicku, Fínsku a Švédsku. ,aktualizované 

Protiimigračná strana SDS sa dohodla na vytvorení novej koalície

Šarec odstúpil 27. januára po tom, ako z jeho päťčlennej menšinovej vlády odišiel po vnútrokoaličných konfliktoch minister financií Andrej Bertoncelj.

Assangeov právnik označil obvinenia USA za klamstvá

V Londýne sa v pondelok začalo súdne pojednávanie s Assangeom vo veci jeho vydania do Spojených štátov.

Pri náletoch vládnych síl na severozápade Sýrie zahynulo 19 civilistov

Ľudskoprávna organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) uviedla, že medzi obeťami utorňajších útokov sýrskych vládnych síl je aj osem detí.

Lavrov odmietol výzvy na zastavenie ofenzívy v sýrskom Idlibe

Sýrske vládne sily podporované ruským letectvom začali vlani ofenzívu proti poslednej významnej bašte povstalcov podporovaných Tureckom, ktorou je región okolo mesta Idlib.

Za zastavenie odškodnení za preplnené väznice hlasoval aj Jobbik

Právni zástupcovia väzňov iniciovali takmer 12.000 podaní so žiadosťou o odškodnenie.

OSN: V konflikte na Ukrajine zahynulo vyše 3350 civilistov

Konflikt na východne Ukrajiny vypukol v roku 2014 po anexii Krymského polostrova Ruskom a po náraste proruských nálad na východe Ukrajiny.

Do boja o post šéfa CDU vstúpili Armin Laschet a Friedrich Merz

Laschet a Röttgen sú podľa agentúry považovaní za centristov, zatiaľ čo Merz, dlhoročný rival Merkelovej, je naopak radený k pravicovému krídlu strany.

Strana Fidesz podporuje urýchlenie procesu EÚ voči Maďarsku

Europarlament v septembri 2018 vyzval Radu EÚ, aby prijala opatrenia, ktoré by zabránili porušovaniu základných hodnôt EÚ zo strany maďarských orgánov.

Abbás označil zosnulého Mubaraka za zástancu palestínskej veci

Dlhoročný prezident Mubarak, ktorý prišiel o moc počas revolúcie v roku 2011, zomrel len niekoľko týždňov po absolvovaní operácie.

V Moskve bude pochod na počesť Nemcova, v Petrohrade ho nepovolili

Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj v utorok vyzval na masovú účasť a dodal, že touto akciou chce vyslať prezidentovi Vladimirovi Putinovi signál, že "nemôže zostať pri moci donekonečna".

Francúzsko malo podozrenie, že Pavlenského priateľka je agentka

V súvislosti s kauzou Griveaux boli Pavlenskij a de Taddeo 18. februára obvinení z porušenia ochrany súkromia a zverejnenia videa intímnej povahy bez súhlasu dotknutej osoby.

Trump: Odsúdenie Harveyho Weinsteina bolo veľkým víťazstvom pre ženy

Súdna porota v New Yorku uznala Weinsteina za vinného zo sexuálneho útoku a znásilnenia, za čo mu hrozí 25 rokov väzenia.

Bilčík šéfuje medziparlamentnému zasadnutiu EÚ - Čierna Hora

S kolegami bude hovoriť aj o slobode médií, vrátane vyšetrovania a stíhania osôb zodpovedných za útoky proti novinárom.