Zahraničie

V Bukurešti napriek varovaniam uvoľňujú opatrenia

Ak počet nových infekcií stúpne, opatrenia sa zavedú opäť, povedal štátny tajomník ministerstva vnútra Raed Arafat.

Európsky parlament odsúdil porušovanie ľudských práv vo Vietname

Dodržiavanie ľudských práv je základom bilaterálnych vzťahov medzi Vietnamom a EÚ a esenciálnou súčasťou dohody o voľnom obchode medzi Vietnamom a EÚ, uvádza sa v texte.

Alergická reakcia na vakcínu Moderny je podľa USA veľmi zriedkavá

Predbežné skúmanie preukázalo, že anafylaxia po podaní vakcíny od spoločnosti Moderna je veľmi ojedinelým úkazom, uviedlo Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC).

Impeachment voči Trumpovi začne v druhom februárovom týždni

Vzbura 6. januára v budove Kapitolu, ktorú podnietil Donald J. Trump, zostáva dňom na ktorý nikto z nás nikdy nezabudne, vyhlásil Schumer.

Psakiová: Jadrové aktivity Severnej Kórey sú vážnou hrozbou pre mier

Psakiová uviedla, že administratíva predloží stratégiu, ako si poradiť so Severnou Kóreou (KĽDR), ale najprv posúdi dostupné vhodné možnosti, vrátane diplomacie.

Biden nariadil spravodajským službám preskúmať hrozbu extrémizmu v USA

Šéf amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) C. Wray povedal, že za posledný rok pochádzalo najsmrteľnejšie násilie od protivládnych aktivistov, ako sú anarchisti a rôzne skupiny milícií.

Španielsko hlási vyše 40.000 nových prípadov nákazy koronavírusom

Keďže počty nakazených v Španielsku stúpajú už celé týždne, jednotlivé regióny sprísnili opatrenia proti šíreniu koronavírusu vrátane zákazu nočného vychádzania či zatvorenia zábavných podnikov.

Kanada uvažuje o karanténe pre cestujúcich v hoteloch

Kanada už požaduje od tých, ktorí vstupujú do krajiny, aby sa na 14 dní izolovali a preukázali negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako tri dni.

Twitter po vyhrážke Trumpovi zablokoval účet napojený na Irán

Fotografia uverejnená vo štvrtok večer na účte prepojenom s ajatolláhom Chameneím zachytávala Trumpa, ako hrá golf v tieni gigantického dronu, a pri snímke bol nápis v perzštine: Odplata je istá.

Francúzsko bude vyžadovať negatívny test aj od cestujúcich z EÚ

Povinný PCR test sa musí vykonať najneskôr 72 hodín pred odletom. Vláda tvrdí, že na letiskách a v prístavoch bude vykonávať kontroly.

Johnson: Britský variant koronavírusu môže byť aj smrteľnejší

Zvýšené počty v prípadoch nákazy počas decembra a začiatkom januára viedli k dramatickému nárastu hospitalizácií a úmrtí, pričom rekordné denné počty úmrtí zaznamenali tento týždeň.

Irán vyzýva novú americkú administratívu na zrušenie sankcií

Iránska vláda naznačila pripravenosť rokovať s Bidenom, ktorý sa ujal funkcie 20. januára a ktorý vyjadril ochotu obnoviť diplomatické vzťahy s Teheránom.

WHO a Pfizer sa dohodli na 40 mil. dávok vakcíny pre chudobné štáty

Vakcínu poskytnú v rámci programu COVAX - mechanizmu WHO.,aktualizované 

Izraelského obchodníka s diamantmi Steinmetza odsúdili na päť rokov

Steinmetz dostal taktiež súdny príkaz zaplatiť pokutu 50 miliónov dolárov. Jeho obhajca Marc Bonnant uviedol, že sa proti rozhodnutiu súdu odvolá.

V Británii odstránia sochy 2 osobností s väzbami na obchod s otrokmi

City of London Corporation otvorila verejnú diskusiu o pamätníkoch spojených s otroctvom v septembri 2020 v dôsledku protestov Black Lives Matter.

Belgicko zakázalo nepodstatné cezhraničné cestovanie až do 1. marca

Dôležití pracovníci a zamestnanci pracujúci v oblasti dopravy budú mať aj naďalej možnosť cestovať do iných krajín.

Hlasovanie poštou potvrdilo Lascheta ako lídra Merkelovej strany CDU

Nový stranícky líder bude silným uchádzačom o post nemeckého kancelára v tohoročných parlamentných voľbách vyhlásených na 26. septembra, na ktorých sa už Merkelová nezúčastní.

Nemecko označilo Českú republiku za vysoko rizikovú krajinu

V Česku pribudlo vo štvrtok 7435 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čo je o 647 menej než pred týždňom, a najmenej 68 úmrtí.

Szijjártó: Maďarsko kúpi z Ruska vakcíny pre milión ľudí

Maďarský minister zahraničných vecí spresnil, že v prvej etape dovezú 600.000 dávok, v druhej jeden milión a v tretej zvyšných 400.000.,aktualizované