< sekcia SEKCIA: Zdravie

Dezinfekčný gél na ruky je skokanom roka a pomáha týraným matkám

Produkt Tanol 70, Limitovaná verzia pre Poradenské Centrum Nádej o.z. Foto: Tanol

Agentúra MW Promotion zorganizovala najväčší spotrebiteľský výskum o zmene hygienických návykov počas pandémie koronavírusu.

Bratislava 11. júna (OTS) - Viac ako 3.600 respondentov odpovedalo na otázky ohľadne ich hygienických zvyklostí pred a počas pandemickej krízy. Zmeny hygienického správania populácie boli zásadné.

Najzaujímavejšie výsledky výskumu
Pred pandémiou používalo bezoplachový dezinfekčný gél na ruky na dennej báze iba 17% respondentov. Počas pandémie až 60%. To je nárast o viac ako 250%. Názor na používanie dezinfekčného gélu deťmi je pomerne jednoznačný. 64% respondentov bolo za a 17% proti. Tri najdôležitejšie faktory pri kúpe dezinfekčného gélu na ruky sú: značka, produkt vyrobený na Slovensku a cena.

Dezinfekčný gél na ruky je bezkonkurenčný skokan (nárast o 250%) v dennom používaní medzi dezinfekčnými prostriedkami. Porovnávali sme ho s ďalšími tromi výrobkami. Dezinfekčným mydlom (denné používanie pred pandémiou: 40%, počas pandémie: 66%, nárast: 65%), dezinfekčnými čistiacimi prostriedkami pre domácnosť (denné používanie pred pandémiou: 19%, počas pandémie: 29%, nárast: 52%) a dezinfekčnými utierkami (denné používanie pred pandémiou: 17%, počas pandémie: 25%, nárast: 47%).

Okrem nárastu používania dezinfekčných prípravkov si ľudia častejšie umývali aj ruky. Napríklad, šesť a viac krát za deň si pred pandémiou koronavírusu umývalo ruky 51% respondentov. Počas pandémie až 73%. Veľká väčšina (77% respondentov) deklarovala, že si ruky v čase pandémie umýva dôslednejšie a dlhšie.
Produkty Tanol 70, Štandardný produkt, Limitovaná verzia Nádej o.z., Personalizovaný produkt s logom
Foto: Tanol

Nové dezinfekčno-hygienické návyky, ktoré sme získali počas pandémie, neplánuje meniť 77% ľudí. Približne 18% respondentov ich plánuje zmierniť a 5% naopak ešte sprísniť. Väčšina respondentov (cca 74%) deklaruje, že nemá zdravotné obavy spojené s ochorením COVID-19 a koronavírusom. Necelých 20% má stredne veľké obavy a 5% má obavy veľké. Necelé 1% má obavy veľmi veľké, priam panické.

Detailnejšie výsledky výskumu sú v priloženej infografike. Zber dát pre kvantitatívny reprezentatívny výskum bol realizovaný od 20.5. do 6.6. prostredníctvom on-line dotazníka.

Pomoc týraným matkám s deťmi
Reklamná agentúra MW Promotion zareagovala na prudký nárast záujmu o dezinfekčné gély na ruky. Spojila sa s výrobcom, spoločnosťou P.I.C. Slovakia, aby spoločne uviedli na trh dve špeciálne balenia dezinfekčného gélu značky TANOL 70. Prvá limitovaná edícia je určená na podporu Poradenského Centra Nádej o.z.. Centrum pomáha obetiam domáceho násilia, väčšinou ženám a malým deťom. Žiaľ práve v poslednom čase, počas pandémie koronavírusu, ich počet prudko narástol. Na e-shope Tanol.sk si každý môže zakúpiť limitovanú edíciu dezinfekčných gélov TANOL 70. Polovica z predajnej ceny produktu je určená pre Poradenské Centrum Nádej o.z.

Adriana Havašová, štatutárna zástupkyňa centra k tomu povedala: “Agentúra MW Promotion posledných 5 rokov pravidelne obdarovala počas Vianoc viacero rodín, ktoré sa nachádzali v nepriaznivej finančnej situácii. Jednalo sa prevažne o osamelé matky s deťmi. Naša organizácia pomáha celoročne rodinám, ktoré sa ocitli v kríze domáceho násilia alebo rozvodu a kúpou limitovanej série Tanolu nám pomôžete túto pomoc zlepšovať".

Okrem charitatívnej limitovanej edície ponúka agentúra MW Promotion na e-shope Tanol.sk aj dezinfekčné gély, ktoré si môžu klienti personalizovať. Čiže na prednú etiketu umiesniť svoje logo. Ponuka je určená predovšetkým pre podnikateľské prevádzky, kde dochádza k pravidelnému kontaktu so zákazníkmi. TANOL 70 s vlastným logom je pekným darčekom a účinným ochranným prostriedkom.