< sekcia SEKCIA: Zdravie

Na diagnostiku sa využíva aj alternatívna medicína

Terapia pomocou prístroja Diacom prebieha tak, že sa navolia dané frekvencie patogénov, ktoré boli zistené.

Bratislava 12. augusta (TASR) – Na diagnostiku sa aj na Slovensku využívajú rôzne spôsoby alternatívnej medicíny. K nim patrí prístroj Diacom, ktorý vyšetruje energetiku jednotlivých orgánov, a tak vyhodnocuje ich stav k danému dňu vyšetrenia.

"Diacom pozná frekvencie zdravých buniek jednotlivých orgánov. Bunky rôznych orgánov majú rôzne kmitanie, čiže vie ich odhaliť. Takisto pozná frekvencie určitých patogénov, čiže na tomto podklade vyhodnocuje, či je v tele určitá záťaž a aké patogény ju môžu spôsobovať," uviedla v sobotu (11. 8.) počas prezentácie novej diagnostickej metódy terapeutka Katarína Plačko. Tvrdí, že prístroj využívajú aj niektorí slovenskí lekári, no Slovenská lekárska komora je voči nemu skeptická.

Podľa Plačko výhodou prístroja je to, že sa pomocou neho dá sledovať komplexný zdravotný stav. Aj keď výsledkom nie sú žiadne presné čísla, klient zistí, či sa v tele vyskytuje nejaký patologický jav, aký orgán je oslabený a na čo si má dať pozor do budúcna. „Zisťuje sa príčina všetkých ťažkostí a prejavov,“ objasnila s tým, že pomocou Diacomu vedia odstrániť malé zárodky, ktoré sa v diagnostike ukážu. Na druhej strane upozornila, že diagnostika Diacomom nenahradí klasické klinické vyšetrenie.

Terapia pomocou prístroja prebieha tak, že sa navolia dané frekvencie patogénov, ktoré boli zistené. „Ide to cez EKG klipsne, ktoré sa pripnú na nohy a ruky, cez tieto klipsne sa púšťa jemný elektrický impulz, ktorý má pôsobiť na odhalené patogény, a teda spomaľovať ich funkcie a prejavy,“ vysvetlila terapeutka.