< sekcia SEKCIA: Zdravie

Na rezorte zdravotníctva vypočuli kandidátov na pozíciu šéfa ÚDZS

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Hľadať nového predsedu ÚDZS sa rozhodol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) poverený riadením MZ SR ešte v januári.

Bratislava 14. februára (TASR) – Komisia odborníkov vo štvrtok (13.2.) na pôde Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR vypočula kandidátov na predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová s tým, že k menám konkrétnych kandidátov sa nateraz vzhľadom na transparentnosť výberového konania ministerstvo nebude vyjadrovať.

"Komisia rovnomerne zložená zo zástupcov odborníkov vybrala z uchádzačov užší okruh kandidátov, ktorých odporučí predsedovi vlády poverenému riadením ministerstva zdravotníctva na zváženie pri výbere kandidáta na pozíciu predsedu spomínaného úradu," povedala Eliášová.

Hľadať nového predsedu ÚDZS sa rozhodol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) poverený riadením MZ SR ešte v januári. Záujemcovia o túto funkciu mali možnosť prihlásiť sa do výberového konania do 24. januára. Predchádzajúcim šéfom úradu bol Tomáš Haško, ktorého však napokon vláda na návrh bývalej ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej (nominantka Smeru-SD) odvolala koncom októbra 2019 pre podozrenia okolo výberového konania na stanice zdravotnej záchrannej služby.