< sekcia SEKCIA: Zdravie

Na Slovensku pribudli dva prípady ochorenia COVID-19

Na s nímke predseda vlády SR Peter Pellegrini, archívna foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Jeden prípad je z Trnavy a jeden z Trenčína, priblížila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Bratislava 16. marca (TASR) - Na Slovensku pribudli v pondelok dva prípady ochorenia COVID-19. Potvrdil to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Celkovo je tak na Slovensku 63 prípadov.

Jeden prípad je z Trnavy a jeden z Trenčína, priblížila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová. "Za dnešný deň bolo okrem toho doteraz riešených 107 ďalších vzoriek s negatívnym výsledkom," doplnila.Vláda prijala v nedeľu ďalšie sprísnené opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu nového koronavírusu spôsobujúceho ochorenie COVID-19. O ďalších bude v pondelok rokovať ústredný krízový štáb.

Prezidentka Čaputová považuje doteraz prijaté opatrenia za razantné a veľmi dobré. "V predstihu reagujeme," skonštatovala, pričom ocenila disciplinovanosť ľudí. Rovnako ako premiér verí, že počet nových prípadov nebude prudko stúpať. Opatrenia ocenil aj nastupujúci premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorý sa spolu s Pellegrinim zúčastní rokovania krízového štábu. Obaja sa zhodli, že v súčasnej situácii treba spolupracovať.